Aktualności

Quantum – Ekspert i TradycjonalistaKiedy ktoś zapyta, jakie rozwiązania ma w swoim portfolio firma Quantum, w odpowiedzi usłyszy:

„Jakieś taśmy, dyski…”

I na tym wiedza się kończy.

W rzeczywistości największą wiedzę w tym temacie mają sektory bankowe, medyczne, multimedia czy archiwa państwowe, których infrastruktura oparta jest właśnie na rozwiązaniach tej firmy.

Dlaczego wybierają oni rozwiązania Quantum?


Po pierwsze, Quantum jest jednym z 3 założycieli konsorcjum LTO, stale biorąc aktywny udział w rozwijaniu tej technologii. Dzięki temu biblioteki taśmowe Quantum są niewątpliwie najlepszymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku.
Po drugie, Quantum opatentował procedurę deduplikacji zmiennym blokiem. Obecnie posiada jako jeden z dwóch producentów deduplikatory sprzętowe działające na zmiennym bloku.
Po trzecie, Quantum posiada Stornext, czyli idealne rozwiązanie, które tworzy wspólną przestrzeń składającą się z urządzeń dyskowych oraz taśmowych różnych producentów dostępną jednocześnie dla wielu klientów i serwerów. Pierwotnie wymyślony dla NASA obecnie wykorzystywany głównie w sektorach multimedialnych, medycznych czy archiwach państwowych.

Należy wspomnieć, że wszystkie instalacje Quantum stanowią połączenie przemyślanej architektury, najnowszych technologii i niezawodnego sprzętu pozostającego pod opieką doświadczonego zespołu ekspertów. Każde rozwiązanie jest serwisowane przez autoryzowany  serwis w języku polskim on-site na terenie całego kraju.


Chcesz dowiedzieć się więcej? Widzisz szanse na usprawnienie działania swojej firmy?

Już niedługo będziesz mógł/a dowiedzieć się więcej o rozwiązaniu Quantum podczas organizowanego przez firmę Clockwise webinarium. Szczegóły wkrótce.

Zachęcamy również do zapoznania się z portfolio firmy Quantum na naszej stronie.