Flowmon

Flowmon – międzynarodowy producent rozwiązań opartych o monitoring metadanych Netflow/ IPFIX oraz analizę pakietów. Platforma dostępna jako fizyczne urządzenie lub maszyna wirtualna.


Monitoring sieci i jej wydajności

Łatwa w użyciu platforma oferująca zaawansowaną analitykę I wizualizację działania sieci, oferująca pełna widoczność ruchu w sieci. Ułatwia odnajdywanie i rozwiązywanie problemów sieciowych. Nawet 95% problemów z siecią może być łatwo i szybko rozwiązane dzięki wykorzystaniu Platformy Flowmon.

Co daje monitoring sieci?

Kto zajmuje pasmo i jaki generuje ruch? Rozwiązywanie problemów z łączem. Szybkie rozwiązywanie problemów sieciowych! Jakie aplikacje są używane? Problemy z połączeniem użytkowników z serwerami. Wzrost ilości ruchu dla konkretnych aplikacji. „Wolno działa”- wina sieci czy aplikacji? Optymalizacja kosztów operacyjnych i łączy. Detekcja niepotrzebnego ruchu na łączach WAN. Decyzja czy poszerzać łącze, czy wymieniać sprzęt na nowy. Kto z kim, jaki protokół, jak długo, ile danych przesłano rok temu-żaden problem!

Problemy:

  • brak widoczności ruchu sieciowego,
  • diagnostyka i wydajność sieci
  • potrzeba optymalizacji wydajności sieci,
  • problemy z siecią,
  • zapomniane serwery XP, koparki Bitcoin,
  • chcę wiedzieć co w sieci leci

Monitoring bezpieczeństwa – Anomaly Detection System (ADS)

Proaktywna detekcja zagrożeń których nie odkryły FW, IP, IDS, AV. Flowmon korzystając z machine learning, heurystyki, elementów sztucznej inteligencji  i threat intelligence, wskazuje zagrożenia takie jak: wyciek danych, złośliwe oprogramowanie czy botnet. Flowmon jest rozwiązaniem komplementarnym, uzupełniającym inne technologie takie jak: FW, UTM, IDS, IPS, AV, SIEM, poprzez dodanie funkcji aktywnego czujnika. Flowmon daje pełną widoczność w sieci I łatwość korelacji zdarzeń w celu wykrycia anomalii, niechcianych I niebezpiecznych zachowań. Plusem technologii Flowmon jest bardzo prosta integracja I łatwość prac wdrożeniowych.

Monitoring wydajności aplikacji – Application Performance Monitoring (APM)

Każda biznesowa aplikacja (www) powinna być w prosty i nie inwazyjny sposób monitorowana. Bezbłędne, szybkie i przyjazne, działanie aplikacji jest ważnym elementem  wywierania doskonałego wrażenia na  użytkownikach danego systemu. Świetnie działająca aplikacja wspiera wiele działań takich jak: promocja, sprzedaż, obsługa klienta, komunikacja  z partnerami biznesowymi  czy użytkownikami wewnętrznymi. Są różne sposoby monitoringu aplikacji ale tylko Flowmon daje: bardzo szybką implementacje (w minutach), automatyczną detekcję, zgłaszanie niskiej wydajności, opóźnień i przestojów. Nasze rozwiązanie niezależnie od systemu operacyjnego aplikacji i w sposób nie inwazyjny ofertuje:  zaawansowane raportowanie, bardzo głęboki poziom szczegółowości pozwalający łatwo określić przyczynę i miejsce powstania problemów z wydajnością.

DDoS

Ataki DDoS są coraz częstsze, coraz bardziej uciążliwe i standardowe podejście ochrony i filtrowania ruchu nie wystarcza. Anty DDoS Flowmon oferuje elastyczne, w pełni skalowalne i nie inwazyjne podejście do zwalczania tego typu ataków. W 2 głównych krokach: wykrycie ataku wolumetrycznego, przekierowanie ruchu i kontrola procesu czyszczenia. Wybierając Flowmon nie kupujecie dodatkowych urządzeń, tą funkcjonalność daje wam moduł oprogramowania na Platformie Flowmon razem z netflow z Waszych urządzeń sieciowych. Moduł dedykowany dla dostawców usług Internetowych.